Newsletter

26 październik 2019 08:30 - 26 październik 2019 17:30

Miasto: KRAKÓW

Temat: Anestezjologia

Wykładowcy: dr n. wet Piotr Skrzypczak

"ZNIECZULENIA SZCZEGÓLNE – ZNIECZULENIA KROK PO KROKU W NASTĘPUJĄCYCH PRZYPADKACH:
• ZNIECZULENIA OSESKÓW, SZCZENIĄT, KOCIĄT
• ZNIECZULENIE PODCZAS CESARSKIEGO CIĘCIA
• ZNIECZULENIE DO DROBNYCH ZABIEGÓW CHIRURGICZNYCH, DIAGNOSTYCZNYCH
• OCENA RYZYKA ZNIECZULENIA PACJENTA EMERGENCY
• OMÓWIENIE SPOSOBÓW PODANIA NARKOZY W W/W PRZYPADKACH – KIEDY ANESTEZJA INFUZYJNA, WZIEWNA, PODAWANA PRZEZ POMPĘ

Prowadzący - dr n. wet Piotr Skrzypczak

Absolwent Wydziału Weterynaryjnego we Wrocławiu. Od 1990 roku pracownik Katedry i Kliniki Chirurgii Weterynaryjnej macierzystej uczelni. Od 1992 roku pracownik naukowo-dydaktyczny, początkowo jako asystent, po obronie pracy doktorskiej w 1997 roku – adiunkt. W 2000 uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii weterynaryjnej. Główny zakres zainteresowań obejmuje anestezjologię, kardiochirurgię i torakochirurgię małych zwierząt. Codziennie znieczula pacjentów na bloku operacyjnym, przeprowadza zabiegi endoskopii, jest chirurgiem praktykującym.


CEL SZKOLENIA:
Nauka technik znieczulania za pomocą, leków infuzyjnych, gazów anestetycznych małych zwierząt - krok po kroku. Dobór metody znieczulenia w konkretnym przypadku , rodzaje anestetyków używanych w w/w sytuacjach, schematy postępowania, monitoringu, wentylowania pacjenta. Co może pójść nie tak i jak z tego wybrnąć???


SZKOLENIE KIERUJEMY DO:
• Lekarzy weterynarii - zainteresowanych tą problematyką
• Studentów medycyny weterynaryjnej najlepiej ostatniego roku
• Techników weterynarii – pomagających w przygotowaniu, oraz prowadzeniu narkozy.

JAKIE TEMATY PORUSZYMY PODCZAS SZKOLENIA:
• Znieczulenia osesków, szczeniąt, kociąt
• Znieczulenie podczas cesarskiego cięcia
• Znieczulenie do drobnych zabiegów chirurgicznych, diagnostycznych
• Ocena ryzyka znieczulenia pacjenta emergency
• Omówienie sposobów podania narkozy w w/w przypadkach – kiedy anestezja infuzyjna, wziewna, podawana przez pompę
• Kwalifikacja pacjenta pod względem doboru znieczulenia. Jakie znieczulenie, kiedy?
• Charakterystyka używanych anestetyków.
• Schematy w/w znieczuleń.
• Monitorowanie pacjentów w w/w przypadkach
• Zdarzenia krytyczne. Co teraz zrobić ?
CHARAKTERYSTYKA SZKOLENIA:
• Wykład prowadzony jest w zależności od ilości chętnych: Przychodnia Weterynaryjna „BAJECZNA” – Kraków, ul. Bajeczna 1, lub sala wykładowa w Hotelu
• zajęcia teoretyczne – wykłady – cała grupa
• panel dyskusyjny – wyjaśnianie pytań i wątpliwości

TERMIN:
26.10.2019 roku (sobota) – Hotel Q Plus Ul wygrana 6
https://www.qhotels.pl/hotel-krakow-centrum
CENNIK:
• koszt szkolenia 1000 zł netto/os. +VAT 23%
• koszt szkolenia przy zgłoszeniu 2 osób - 900 zł netto/os. + VAT 23%

ZGŁOSZENIE / PYTANIA - ZADZWOŃ – FINEMED - ANDRZEJ BZOWSKI – 606 12 22 67
• Rezerwacja – wpłata 50% lub 100% (w przypadku wpłaty 50% - reszta kwoty musi być wpłacona do 5 dni przed szkoleniem)
• W przypadku wpłaty 100% - faktura vat
• W przypadku wpłaty 50% - faktura proforma z terminem płatności drugiej raty na 5 dni przed szkoleniem, po czym wystawiana jest faktura vat.




Program szkolenia


"ZNIECZULENIE WZIEWNE KROK PO KROKU. PROWADZENIE ZNIECZULENIA WZIEWNEGO - MONITOROWANIE PACJENTA W ZNIECZULENIU WZIEWNYM"
godzina Czas trwania temat
8:30-9:00 30min
Rejestracja

9:00-11:00 2h Wykład • Wprowadzenie
• Znieczulenia osesków, szczeniąt, kociąt
• Znieczulenie podczas cesarskiego cięcia

11:00-11:30 30min Przerwa
Przerwa kawowa

11:30-13:30 2h Wykład • Znieczulenie do drobnych zabiegów chirurgicznych, diagnostycznych
• Ocena ryzyka znieczulenia pacjenta emergency


13:30-14:30 1h Przerwa obiadowa
Restauracja - catering

14:30-16:30 2h Wykład • Omówienie sposobów podania narkozy w w/w przypadkach – kiedy anestezja infuzyjna, wziewna, podawana przez pompę
• Kwalifikacja pacjenta pod względem doboru znieczulenia. Jakie znieczulenie, kiedy?
• Charakterystyka używanych anestetyków.
• Schematy w/w znieczuleń.
• Monitorowanie pacjentów w w/w przypadkach

16:30-17:30 1h Panel dyskusyjny

Podane powyżej godziny poszczególnych bloków szkolenia mają charakter orientacyjny i mogą ulec przesunięciu zgodnie z oczekiwaniami Grupy

Kontakt z organizatorem:

FINEMED

tel.: 606122267

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprawdź na mapie:

Partnerzy portalu